You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Авторські блоги / Ярослав Муха: «Поменше демагогії і більше праці, кожен у своєму домі, на вулиці і в місті…»
Лише актуальні новини

Ярослав Муха: «Поменше демагогії і більше праці, кожен у своєму домі, на вулиці і в місті…»

Відсторонено спостерігаю за залишками передвиборчої істерії другого туру. Дивуюся, чому шоковані так багато наших земляків. Соціологія ще 2 місяці тому сказала, що шансів на перемогу в Порошенка нема. 73% виборців склали його анти рейтинг. Все збіглося до відсотка. Чи могло бути інакше? Можливо, та що тепер говорити? Не хочеться влізати в оті гадання що та якби… Нема сенсу. Та 21 квітня минуло й 22-ге, і 23-тє. Дехто наперед бідкається тим, що може бути. А може і не бути. Бо що буде – не знає наразі ніхто, навіть новообраний Президент. Наші європейські і заокеанські друзі, вітаючи його прозоро розставили акценти. Як тепер модно говорити, позначили червоні лінії, в межах яких і доведеться працювати. І одному олігарху в тимчасовому екзилі привітик послали. Зрештою, сьогодні Зеленський навіть посвідчення ще не отримав. Не має наразі нічого. Окрім фантастичного результату голосування. Думаю, він розуміє, що значна частина проголосувала не за нього, а проти Порошенка. Так само було і з іншого боку, де багато голосували проти Зеленського. Вибір зроблено, в Росії та Білорусі нам щиро заздрять, бо ми маємо таке право і таку можливість. Поважаймо самі себе, перестаємо сваритись і обзиватись та беремося до праці, Великдень на носі. Але, може комусь ще потрібно зняти емоційну напругу, тоді зрозуміло.

Я ж пригадую інше. Ні, не події столітньої давнини. Буремні 90-ті минулого століття. Спочатку ми всі дружно голосували проти Кравчука, на наступних виборах уже за Кравчука проти Кучми, згодом за Кучму розбивали лоби проти Симоненка. Потім мерзли і відстояли Ющенка, щоб з ганьбою провалити його уже в першому турі наступних виборів і отримали гм… Януковича, котрого виганяли уже з кровопролиттям, отримавши війну і тимчасову втрату територій. Щось з нами не те, може нам із себе починати? Давайте творити євросоюз спочатку у своїх головах і свідомості. США ж не перестали бути США, обравши президентом популіста і шоумена Трампа?

І Україна буде Україною. Якою – залежить значною мірою і від нас усіх. Радий, що Львівщина дружно висловила свою позицію, заявивши, що принципами не торгуємо, байкам не віримо, на своєму стоятимемо. Це хороший сигнал, шкода, що єдиний. Але, сподіваюсь, почутий.

В країнах розвинутої демократії переможець виборів на другий день заявляє, що він почув своїх виборців і почув також тих, хто його не підтримав. І зробить все для усього народу і для країни, щоб виправдати сподівання одних і розвіяти сумніви інших. Така заява прозвучала. (Інша справа, що сподівання і побоювання розходились діаметрально.)

Той, хто програв, вітає переможця і обіцяє йому підтримку у всьому, що буде на користь країні. Ми побачили і таке.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey