You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Чи вирішуватиме долю Тростянецької та Розвадівської ОТГ Миколаївська райрада?
Лише актуальні новини

Чи вирішуватиме долю Тростянецької та Розвадівської ОТГ Миколаївська райрада?

У 2014 році в Україні розпочалася реформа децентралізації, яка триває і до сьогодні. Суть децентралізації полягає у передачі повноважень та фінансів від держави на місця, органів місцевого самоврядування. Ось, уже п’ятий рік звідусіль тільки і чути: децентралізація, об’єднання, ОТГ і так далі.

Весь цей час місцеві ради могли добровільно об’єднуватися й обирати сусідів. Але вже на при кінці 2019 року тих, хто не встиг це зробити – об’єднають примусово. До сьогодні на теренах Миколаївського району добровільно створено дві громади: Тростянецьку та Розвадівську.

Тростянецька ОТГ перша в районі

На Миколаївщині першою проявила ініціативу і взяла на себе відповідальність Тростянецька ОТГ, яка виникла  у 2015 році та об’єднала 17 населених пунктів. Ця громада утворилася добровільно на основі громадських обговорень мешканців населених пунктів, які увійшли до складу нової територіальної одиниці. Тростянецька громада розпочала свою роботу тоді, коли ніхто не знав як  працюють громади і з якими проблемами зустрічаються. Вона робила перші кроки, помилялася, але далі продовжує діяти.

Як зазначає депутат Тростянецької сільської ради від села Демня Михайло Цихуляк: «Протягом 4 років на території Тростянецької ОТГ реалізовано десятки проектів, в тому числі і міжнародних. Розроблено дорожню карту розвитку кооперативів, дорожню карту розвитку малого та середнього бізнесу, стратегію управління культурною спадщиною, план заходів розвитку туризму, створено молодіжну раду, розроблено програми спрямовані на розвиток культури та спорту, програми на розвиток освіти та соціальної інфраструктури, розробляється стратегія розвитку ОТГ. Всі ці вище перераховані документи це не є поточні чи капітальні ремонти, які мають короткотривалий результат. Це покрокова інструкція розвитку Тростянецької ОТГ на довготривалу преспективу».

Варто зазначити, що перші роки було складно робити, та всупереч на помилкам-першопрохідця – громада має і добрі результати. До прикладу,  у 2018 році Тростянецька ОТГ посіла 7-ме місце  у списку громад Львівської області за власними доходами на 1-го мешканця – 4 227,7 грн.

Розвадівська ОТГ «не пасе задніх»

У 2017 році Розвадівська ОТГ виборола право на існування поза перспективним планом формування громад у Львівській області, об’єднала 6 сіл і вже через рік довели свою економічну спроможність. Розвадівська громада знаходиться нижче у вищезгаданому списку –  дохід на одного мешканця у 2018 році становив 1801,2, але вона «не паса задніх» і має чим похвалитися. Варто відзначити, що у громаді створили сучасний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Таких сільських Центрів –  одиниці у Львівській області.  Громадський активіст ОТГ Мирослав Брегман додає: «Наша громада не отримуємо інфраструктурної субвенції, а  лише субвенції на освіту та медицину». Попри це Розвадівській ОТГ вдається себе утримувати і будувати плани на майбутнє.

Пусті балачки чи конкретні дії?

Отак жили собі дві ОТГ в районі, розв’язували побутові проблеми, як тут з’явилася серйозна загроза. 11 червня 2019 року на засіданні районної комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Миколаївському районі обговорювалося питання щодо укрупнення об’єднаних територіальних громад, шляхом створення на території Миколаївського району двох спроможних об’єднаних територіальних громад – Миколаївської та Новороздільської. На комісії були представники Розвадівської ОТГ, а от з Тростянецької ОТГ не запросили нікого. Не допустимо розв’язувати питання укрупнення громад без урахування думки самих ОТГ. Така поведінка комісії обурила як керівництво ОТГ, так і жителів цих громад. За коментарем я звернулася до заступника голови Тростянецької ОТГ Ганни Павлівни Гальків, яка повідомила: «До нашої сільської ради така інформація надійшла на рівні чуток, тому я поки не беруся нічого конкретно говорити і прораховувати якісь подальші кроки».

В цей час інформація про неприпустимі дії РДА облетіла весь район, усі місцеві ЗМІ пишуть про це, а заступник голови районної ради Євген Григорович Дзюбайло намагається виправдати поведінку комісії. Так, за його участі, в соціальній мережі було поширено відео, в якому він зазначив: «У Миколаївську держадміністрацію прийшло доручення від ЛОДА вивчити думку керівництва і громади району щодо створення ОТГ. На основі даного доручення голова держадміністрації створив комісію, яка одноголосно вирішила, що в далекому майбутньому плануємо мати лише дві громади: Новороздільську і Миколаївську. У 2015 році перед виборами така сама комісія засідала і прийняла таке саме рішення. Проте, до думки тодішнього керівництва району ніхто не дослухався і все ж таки була успішно створена Тростянецька ОТГ. Тому хочу заспокоїти жителів громад, що в повноваження і функції районної ради, як законодавчого органу і держадміністрації, як виконавчого не входить формування або розформування громад».

Частково Євген Григорович прояснив ситуацію, але все одно тривожним продовжує залишатися той факт, що в керівництва району закрадається така ідея і рано чи пізно вони можуть перейти до більш конкретних дій. І знову ж таки без урахування думки людей.

Як виявляється голову міста Миколаєва Андрія Івановича Щебеля також не запросили на комісію і таке рішення для нього стало великою несподіванкою: «Я був вкрай здивований таким рішенням, і взагалі, що засідання комісії проходило без участі представника міської ради. Це нонсенс. Розглядають питання ймовірного приєднання певних громад до міста Миколаєва, не запрошуючи, власне, місто до участі у такому процесі. Як це назтивається? І потім, для того, щоб говорити про укрупнення для початку треба провести розрахунки чи готовий Миколаїв прийняти до себе вже створені ОТГ. Ми ж ведемо мову не лише про приєднання території, а про видатки з міського бюджету, про різні соціальні виплати, про утримання інфраструктури. Обов’язково мають бути економічні розрахунки».

Як, взагалі,  можна робити заяви про економічну неспроможність існуючих ОТГ, якщо в реальності все навпаки? А тим більше звинувачувати владу ОТГ в недостатньому розвитку населених пунктів. Бо якщо глянути, що було до об’єднання і що є зараз, то побачимо як поступово все змінюється на краще. Як виявляється влада Миколаївського району може, вміє й практикує.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey