You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Хто стоїть за фінансовою спроможністю Тростянецької ОТГ?
Лише актуальні новини

Хто стоїть за фінансовою спроможністю Тростянецької ОТГ?

Тростянецьку ОТГ можна назвати «першопрохідцем» реформи децентралізації. Коли одні роздумували створювати ОТГ чи ні, а в інших, навіть, у думках такого не було, то Тростянецька громада розпочала роботу. Працювати довелося за новими правилами. Разом із новими правилами ОТГ отримала більше фінансової самостійності. Одне питання отримати цю самостійність, а інше правильно її використовувати, проте Тростянецькій громаді до сьогодні це вдається робити.

Нещодавно експерти шведсько-українського проєкту SKL International «Підтримка децентралізації в Україні» і Програми «U-LEAD з Європою», яка робить внесок у створення багаторівневої системи управління в Україні та реагує на потреби громадян проаналізували 806 об’єднаних територіальних громад України за показниками, які характеризують фінансові аспекти діяльності ОТГ.

За підсумками січня-вересня 2019 року Тростянецька ОТГ посіла третє місце за показниками дохідності бюджету серед громад Львівщини з населенням до 10 тис. осіб. Варто зазначити, що у 2019 році бюджет Тростянецької ОТГ становить понад 60 млн. грн.

І нижче ми розповімо вам, що дозволяє Тростянецькій громаді входити у трійку найкращих громад Львівщини за фінансовими показниками? І де беруться ці 60 млн. грн?

Топ-6 найбільших платників податків ОТГ

Одним із основних джерел власних доходів Тростянецької ОТГ є податок на доходи фізичних осіб, який складає 36,27% бюджету. Найбільшими підприємствами, які наповнюють місцеву казну цим податком є:

  1. Комунальне некомерційне підприємство ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад».
  2. Державна установа «Миколаївська виправна колонія №50».
  3. Військова частина К-1412.
  4. ТзОВ «Агробудсервіс».
  5. ПП «Технопостач захід».
  6. ТзОВ «Глуско Рітейл».

Станом на 1 грудня 2019 року ці підприємства сплатили до бюджету Тростянецької ОТГ понад 11 млн грн.

Інші джерела надходжень до бюджету ОТГ

Окрім, вищезгаданих платників податків значну частину надходжень до бюджету, а це 32,27%, громада отримує від плати за землю. І основним наповнювачем цього податку є ПрАТ «Миколаївцемент».

Далі значну частину доходу громади складає єдиний податок – 14,45%. На території Тростянецької ОТГ нараховується приблизно 200 підприємств, які використовують спрощену систему оподаткування.

Звичайно, що надходять кошти від податку за нерухоме майно, рентна плата за використання надр та інших природних ресурсів. Але тут варто зауважити, що у 2019 році зменшилися надходження до місцевого бюджету по рентній платі у порівнянні з минулим роком на 0,7% у зв’язку з тим, що зменшилися обсяги видобутку корисних копалин.

Стабільним джерелом наповнення місцевого бюджету є акцизний податок. Ресурс по акцизному податку з реалізації пального є дуже важливий для місцевого самоврядування і становить він 14,04% бюджету.

Останній рік високопосадовці роздумували над пропозицією забрати акцизний податок з громад, але, на щастя, цього не сталося. І 14 листопада 2019 року Верховна Рада затвердила це законодавчо і прийняла Проєкт Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №2144 від 16.09.2019 року. Відповідно до цього законопроекту, у 2020 році акцизний податок на пальне й надалі буде надходити до місцевих бюджетів.

Спеціалісти фінансового відділу Тростянецької сільської ради наголошують на тому, що якщо згодом, все ж таки, акцизний податок заберуть від громади, то це призведе до значних втрат сільського бюджету. І тоді доведеться по-іншому планувати бюджет і шукати кошти для того, щоб закрити першочергові витрати: освітні послуги, медичні і так далі. Також вони зазначають, що зменшення власних доходів сільських рад є неприпустимим і суперечить основним принципам децентралізації та обмежує місцеве самоврядування.

Отак, коротко проаналізувавши надходження до бюджету Тростянецької ОТГ можна виокремити чотири основні джерела доходів: податки на доходи фізичних осіб, податок на землю, єдиний податок та акцизний податок. Саме завдяки цим чотирьом джерелам Тростянецькій громаді вдалося зайняти одне з перших місць у рейтингу громад Львівщини за фінансовою спроможністю. Саме завдяки їм Тростянецькій громаді вдається покращувати інфраструктуру населених пунктів. Кардинальних змін у надходження до місцевого бюджету громади у 2020 році не варто чекати, а от що буде у 2021 році залишається загадкою.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey