You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Традиції святкування другого Святвечора
Лише актуальні новини

Традиції святкування другого Святвечора

Добігає до завершення різдвяний період і вже скоро минуть довгі зимові «канікули» для українців. Через декілька днів християни східного обряду будуть відзначати свято Хрещення Господнє, яке й поставить крапку у цьогорічній Різдвяній історії. Напередодні 19 січня ми знову зберемося у родинному колі, приготуємо пісні страви, сядемо за святковий стіл і будемо щедрувати.

Другий святий вечір ще називають «голодною кутею» тому, що у цей день заведено постити. З самого ранку люди нічого не їдять, а вже ввечері влаштовують скромну вечерю із пісних страв.

Водохреща, не менш як Різдво, багате на традиції та звичаї. Кожен регіон України має свої особливі традиції, а ми розповімо вам про найпоширеніші звичаї Галичини.

  1. Свячена вода. В переддень Водохреща у церкві заведено святи воду. Освяченою водою господар кропить дім і всіх, хто живе в цьому домі. Також і святвечір заведено розпочинати із ковтка освяченої води.
  2. Дідух. Традиційно напередодні вечері господар намощує сіно на стіл і ставить дідуха на покутті. Згідно з давніми традиціями, коли на дворі запанує темрява, родина повинна винести із дому дідух і спалити його. У такий спосіб люди прощаються із зимою.
  3. Їжа. На святвечір споживають лише пісні страви: вареники з капустою, смажена риба, кутю, узвар і т.д.  Якщо на перший святий вечір напередодні Різдва їх обов’язково має бути 12, то вже на другий може бути менше – 9. Їжу, яка залишилася на столі після вечері, відносять тваринам, які є на господарстві, щоб ті були здорові і краще плодилися.
  4. Щедрівка. Якщо на Старий Новий рік посівати ходять лише хлопці, бо вважають, що саме вони приносять щастя у дім, то щедрувати мають лише дівчата. Однак, тепер ми бачимо як з щедрівкою до нас приходять і дівчата, і хлопці.
  5. Оскільки з Йорданом різдвяні свята закінчують, то у надвечір’я Водохреща заведено прощатися із основним атрибутом цих свят і «виганяти кутю»: діти б’ють ложками об посуд і вигукують: «Тікай, кутя, із покуття, а узвар – іди на базар, паляниці, лишайтеся на полиці, а дідух – на теплий дух, щоб покинути кожух».

От так галичани відзначають третє найбільше свято різдвяного циклу і прощається з святами, але не надовго, бо вже незабаром вони розпочнуть підготовку до не менш важливого християнського свята – Воскресіння Христове.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey