You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Топ-5 фактів про Соборність України
Лише актуальні новини

Топ-5 фактів про Соборність України

22 січня ми щорічно святкуємо День Соборності, свято, встановлене на честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

Незалежність української держави була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради 22 січня 1918 року, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

ТОП-5 фактів:

  1. В роки радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. З утвердженням влади російських більшовиків ці «контрреволюційні свята» стерли із суспільної свідомості.
  2. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 рокув столиці Карпатської України м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців – понад 30 тис. осіб.
  3. В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році, коли 21 січня 1999 року тодішній президент Леонід Кучма підписав відповідний указ.
  4. У 2011 році, указом президента-утікача, Віктора Януковича, День соборності 22 січня був скасований на офіційному рівні. А відновлено вже у 2014 році, після його втечі.
  5. Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 року. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey