You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ
Лише актуальні новини

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а можливість втриматися «на плаву». Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 30%, а деяким ОТГ до 50% доходів у місцеві бюджети. Одні ради витрачають ці кошти на першочергові витрати: освіта та медицина, а інші покращують інфраструктуру – ремонтують дороги, освітлюють вулиці і так далі.

Акциз у Тростянецькій ОТГ

Мета децентралізації – це створити фінансово спроможні об’єднанні територіальні громади. Але тільки новостворені ОТГ почали ставати «на ноги», як держава починає їм «перекривати кисень».  У 2019 році високопосадовці почали все частіше наголошувати на тому, що необхідно забрати податок за акциз з місцевих рад, зокрема за реалізоване пальне. Проте, у 2020 році, все залишилося без змін і підприємства по реалізації пального (автозаправки) надалі сплачують у місцеві бюджети по 13,44% від реалізованого пального. Але це не означає, що так буде надалі, народні депутати  мають на меті таки втілити свій план у 2021 році.

І якщо податки за реалізовані алкогольні напої та тютюнові вироби ще не сильно вдарять по бюджетному кошику Тростянецької ОТГ, то податок з проданих паливно-мастильних матеріалів змусить Тростянецьку сільську раду затягнути паски. Як зазначала начальниця фінансового відділу Тростянецької ОТГ Галина Левицька: «У нас є декілька автозаправок і це приблизно 5 млн грн додаткового доходу кожного року, наступного року ці кошти заберуть і це для нас буде трохи проблематично».

Нагадаю, що на території Тростянецької ОТГ працює 6 автозаправок і 32 підприємства роздрібної торгівлі з підакцизними товарами (алкоголь, тютюн), які кожного року приносять декілька мільйонів гривень доходу у місцевий бюджет: у 2016 році ця сума складала 6 398 954,90 грн, у 2017 році – 6 666 080,37 грн, у 2018 році – 5 324 615,62 грн, у 2019 році  – 5 123 827,96 грн. Попри те, що ця цифра кожного року зменшується, ці декілька мільйонів продовжують залишатися важливим доходом громади.

Як на мене, держава мала б створювати умови для успішної реалізації реформи децентралізації і успішного функціонування ОТГ. Для цього варто, як мінімум, п’ять років після створення ОТГ не чіпати місцеві бюджети і дати можливість новоствореним громадам розвиватися.

Дохід громади на одного мешканця

Переглядаючи доходи від акцизу Тростянецької ОТГ я вирішила заодно поцікавитися власними доходами громади на одного мешканця. І тут, мене приємно здивувала позитивна динаміка: у 2016 році – 3 019 грн, у 2017 році – 3 965 грн, у 2018 році – 4 223,50 грн, у 2019 році – 4 681,45 грн. Якщо говорити про всі громади Львівщини, то це один із кращих показників. Але якщо у 2021 році справді весь акцизний податок буде відходити до Державного бюджету України, то все може змінитися не в кращу сторону і Тростянецькій ОТГ доведеться шукати інші джерела надходжень.

Можливо ви шукали ці матеріали

Конкурс проєктів місцевих ініціатив на Львівщині: 6 проєктів Тростянецької ОТГ стали потенційними переможцями

Сьогодні, 28 січня 2020 року, стали відомі результати конкурсу проєктів місцевих ініціатив від Львівської обласної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey