You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Охорона здоров’я Тростянецької ОТГ: здобутки за п’ять років
Лише актуальні новини

Охорона здоров’я Тростянецької ОТГ: здобутки за п’ять років

Як тільки почула, що в Демні планують відкрити медичну лабораторію на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини (далі АЗПСМ), то вирішила сама перевірити що до чого і звичайно дізнатися про матеріальне забезпечення закладів охорони здоров’я Тростянецької громади.. Бо питання медицини і надання медичних послуг в малих населених пунктах – це завжди болюча тема. Багато років фельдшерсько-акушерські пункти не оновлювалися і фінансувалися за залишковим принципом, що відповідно відбивалося на якості медичних послуг і породжувало недовіру у місцевих мешканців, які віддавали перевагу лікуванню у районі. Втім після реформи децентралізації та реформи медицини у Тростянецькій ОТГ відбулося багато змін і медицина вийшла на новий рівень.

Медицина Тростянецької ОТГ

Медичні заклади об’єднаних територіальних громад мають два джерела фінансування: державний і місцевий бюджети. У сільському бюджеті Тростянецької громади на 2020 рік видатки для охорони здоров’я плануються в сумі 2 296 500 грн, а медична субвенція з державного бюджету – 1 446 800 грн.

Ці кошти підуть на оплату праці медичним працівникам, оплату комунальних послуг та лікарські матеріали для чотирьох АЗПСМ і семи ФАПів Тростянецької громади. Варто зазначити, що в кожній амбулаторії громади (Демня, Красів, Стільсько, Липівка) працюють ліжка денного стаціонару і всі медичні заклади забезпечені усіма необхідними матеріалами та препаратами для надання первинної медичної допомоги. Також громада має свій УЗД-апарат і кожен житель громади може пройти обстеження за скеруванням від сімейного лікаря.

Також слід зауважити, що з 8 тис. населення громади понад 5 тис. осіб підписали декларації з чотирма сімейними лікарями громади і з кожним днем ця цифра збільшується, бо місцеві мешканці помічають зміни в галузі охорони здоров’я Тростянецької ОТГ і довіряють своє здоров’я місцевим лікарям.

Стан справ АЗПСМ у Демні

Як тільки переступаєш поріг амбулаторію, то одразу видно зміни: свіжий ремонт, нові меблі та нове медичне обладнання. На даний час сімейна лікарка Мар’яна Вдовчин обслуговує понад 1200 осіб, окрім цього тут працює: стоматолог, фельдшерка та акушерка. Сімейна лікарка та фельдшерка надають первинну медичну допомогу та першу невідкладну допомогу; направляють пацієнта відповідно до медичних показників для надання йому вторинної або третинної медичної допомоги; проводять вакцинацію дорослих та дітей; інформують пацієнтів щодо національних скринінгових програм та координують роботу з іншими ланками медичної допомоги. Акушерка проводить огляди жінок та бере цитологічні мазки і відправляє їх на дослідження до Львова, лікар-стоматолог Святослав Квітко дбає за красиві усмішки мешканців.

Фельдшерка Оксана Николишин і акушерка Галина Держило працюють в амбулаторії вже більше 25 років і зазначили, що за останні п’ять років у них відбулося багато змін: провели реконструкцію будівлі, зробили ремонт, закупили нові меблі та нове обладнання, а на черзі відкриття медичної лабораторії, де можна буде зробити загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі та низку інших аналізів. У лабораторії вже зробили ремонт і закупили апарати. Вже зовсім скоро місцевим мешканцям не доведеться їздити в район і стояти в чергах для того, щоб зробити необхідні аналізи. Усю первинну допомогу вони зможуть отримати в одному приміщенні та повністю безкоштовно.

Додам, що за рік моєї журналістської діяльності мені неодноразово доводилося бути в медичних закладах Тростянецької ОТГ і спілкуватися з працівниками. Всі вони, як один, говорять, що за останні декілька років значно покращилося матеріальне забезпечення амбулаторій та ФАПів і рівень надання медичних послуг також зріс, бо керівництво скеровує медичних працівників на курси, семінари та різноманітні лекції, які й допомагають підняти рівень їхньої компетентності.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey