You cannot copy content of this page
Середа . Квітень . 8 , 2020
Головна / Всі новини / Медична рада у психіатричній лікарні «Заклад»
Лише актуальні новини

Медична рада у психіатричній лікарні «Заклад»

20 серпня 2019 року на сайті Львівської обласної державної адміністрації з’явився резонансний проєкт рішення «Припинити комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».

Від того часу працівники психіатричної лікарні «Заклад» борються за свій другий дім і відстоюють право на повноцінне існування лікарні. Вони оббивали пороги кабінетів високопосадовців, вони мітингували під стінами ЛОДА, вони залучалися підтримкою громадських організацій та міжнародних фондів.

Минуло пів року, а працівники установи й надалі продовжують свою боротьбу, бо питання реорганізації психіатричної лікарні «Заклад» і приєднання її до психлікарні на Кульпарківській все ж намагаються «пропхати» на кожну сесію ЛОДА.  Остання така спроба відбулася 11 лютого, але працівники «Закладу» вкотре не дозволили це зробити.

Проте, це не єдина проблема з якої намагається знайти вихід керівництво та адміністрація психіатричної лікарні. З 1 квітня 2020 року стартує другий етап медичної реформи, який для психіатрії підготував нові виклики. Щоб вберегтися від старих і розібратися з новими проблемами, днями у медичній установі «Заклад» відбулося засідання медичної ради.

Головні виклики для психіатричної лікарні у 2020 році

Відповідно до нової медичної реформи «гроші йдуть за пацієнтом», так фінансувалася первинна ланка медицини, так з 1 квітня 2020 року  буде фінансуватися і вторинна ланка. Раніше медичні заклади отримували субвенцію з Державного бюджету, яка покривала зарплати персоналу, закупівлю ліків, іноді оплату комунальних послуг. Тепер ж фінансувати будуть по новому  і Національна служба здоров’я України буде оплачувати медичним установам за кожного пролікованого пацієнта.

За одну проліковану особу психіатрична лікарня отримуватиме 7 400 грн і це не залежно від тривалості лікування, а воно може тривати місяць, два або пів року і більше. За ці кошти потрібно і годувати пацієнта, і лікувати, і платити зарплату персоналу. Лікарі шоковані такими тарифами і побоюються що ж буде далі?

Однак, «творці» реформи не лише змінили формат фінансування, але й взяли на себе відповідальність визначити осіб, які будуть лікуватися у психіатричних закладах. Тепер стаціонарно будуть лікувати осіб з гострим перебігом хвороби, а всі інші будуть спостерігатися у сімейних лікарів.

Мар’ян Цудний, виконувач обов’язків головного лікаря психіатричної лікарні «Заклад» закликав усіх присутніх реально  оцінити ситуацію. Станом, на 13 лютого 2020 року, у «Закладі» нарахували 416 пацієнтів. 17 з них неідентифіковані особи (місце проживання, звідкіля родом та як їх звати невідомі), а 148 – це так звані «соціальні пацієнти», яких покинули рідні і які потребують постійної психіатричної допомоги. Що робити з такими хворими? Чи виписувати їх з 1 квітні чи залишати в установі? Пояснення від МОЗ немає.

Є ще одна категорія пацієнтів, щодо яких Міністерство охорони здоров’я не озвучує чи фінансуватиме їхнє лікування у психіатричній лікарні. Мова йде про пацієнтів, які, за рішенням суду, перебувають на примусовому лікуванні. Деякі з них, наразі, є соціально небезпечними. Що робити з ними? Чи їх також виписувати?

До 1 квітня залишилося обмаль часу, а МОЗ ще досі не закрило багато фінансових питань у галузі психіатрії. Якщо нічого не зміниться, то у психіатричних установах є два варіанти: або виписувати неповністю пролікованих пацієнтів або значно скоротити штат працівників. До прикладу, у «Закладі» доведеться скоротити 70 штатних одиниць. Проте, головний лікар закликав не панікувати людей: «Ми будемо звертатися до високопосадовців і надіємося нам все ж таки додадуть кошти».

Юрій Шипов, депутат Тростянецької ОТГ також намагався заспокоїти членів медичної ради та інших працівників лікарні: «За пацієнтів, яких не буде платити Національна служба здоров’я заплатить або Міністерство соціальної політики України, або місцеві ради за місцем реєстрації пацієнтів. Ця проблема обов’язково зникне, але нам треба дочекатися».

Мар’ян Цудний додав: «Від серпня минулого року нас кожного місяця намагаються реорганізувати і в такій ситуації дуже складно працювати і будувати якісь плани. Проте, у  мене хороший колектив і я впевнений, що ми увійдемо в реформу і при хорошому розвитку подій, і при поганому».

Розвязання проблем

Обговорювати проблеми реформи медицини можна довго, але медична рада психіатричної лікарні вирішила перейти до рішень. Отож, члени медичної ради  скерували відповідні звернення:

  • до Міністерства соціальної політики України і озвучити проблему з соціальними пацієнтами;
  • до Міністерства юстиції України щодо фінансування пацієнтів, які перебувають у лікарні за рішенням суду;
  • до Міністерства культури і залучити кошти для реставрації будівлі лікарні, оскільки, це пам’ятка архітектури;
  • Звернутися до Національної служби здоров’я України, щоб та врахувала необхідність реабілітації і виділила на це кошти.

Якщо на окреслені питання не буде віднайдено механізмів фінансування чи виважених управлінських рішень, то виникнуть обгрунтовані побоювання за долю тих пацієнтів. Ми з вами спільно будуємо соціально-відповідальне суспільство в якому забезпечуються гідні умови на життя та гарантується отримання медичних послуг на належному рівні кожному. Дуже хочеться, щоб такі речі не були декларативними, але і мали практичне втілення.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey