You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Авторські блоги / Любов Добжанська: “Встигнути побачити… “
Лише актуальні новини

Любов Добжанська: “Встигнути побачити… “

Вівторкову стрічку новин сколихнула просто таки шокуюча подія всесвітнього масштабу – горить Собор Паризької Богома­тері. Нотр дам де Парі – готичний храм XII століття, що разом з Ейфелевою вежею є впізнаваними в усьому світі візитівками Франції. Собор Паризької Богоматері – головний антураж подій з однойменного роману Віктора Гюго. Пригадую як школяркою із захопленням зачитувалась описом собору з висоти пташино­го польоту і так мріяла коли-небудь опинитись там, побачите це диво архітектури, історії і часу на власні очі. Не встигла…

Французькі ЗМІ пишуть, що пожежу вже погасили 400 пожеж­ників. Першими рятувальники виносили з палаючої будівлі тво­ри мистецтва, історичні реліквії. З поміж них вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, також вціліли вітражі, натомість шпиль храму обвалився, а давній орган зазнав значних пошкод­жень.

Цікаво, що ця християнська споруда пережила дві світові війни та залишилась неушкодженою. Натомість зараз, у 21 столітті, маючи надсучасні технології, системи спостереження, систему про­тидимової вентиляції тощо допустити пожежу такого масштабу, як на мене – злочин проти історії.

А як реагували люди? Люди як люди…Більшість мовчки спостерігала, знімаючи катастрофу на смартфони, хтось натомість ревно молився, вбачаючи у трагедії певні знаки з небес.

Одна добра знайома завжди у таких ситуація говорить: «Є людські плани, а є Божі наміри, з останніми – не посперечаєшся». Та нещодавно мені натрапили на очі дуже глибокі слова українсь­кої поетеси Богдани Матіяш: «…втрата собору – це значно більше, ніж втрата пам’ятки архітектури, шедевру мистецтва. Вона як відгомін того, що сьогодні у світі стає все менше місця для Бога… а якщо для Нього бракує місця, то якоїсь миті падає і собор…».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey