You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Керівництво Миколаївського району пожинає плоди своєї діяльності
Лише актуальні новини

Керівництво Миколаївського району пожинає плоди своєї діяльності

Ми продовжуємо стежити, говорити та писати про новину, яка сколихнула Миколаївський район, зокрема Тростянецьку та Розвадівську об’єднані громади.  Йдеться про резонансне рішення комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Миколаївському районі – створити у районі дві спроможні громади – Миколаївську та Новороздільську.

Після того як інформація стала відома широкому загалу, вона викликала такий «ажіотаж» та хвилю негативних емоцій, що, напевно, лише «ліниві»  не сказали свого  «фе». Коли керівництво району зрозуміло, що ситуація швидкими темпами розвивається в негативному для них напрямку і далі буде гарячіше, вирішили скликати комісію ще раз і повторно провести голосування.

Почалося все з негативу

16 липня у Миколаївській райраді відбулося друге засідання вищезгаданої комісії. Цього разу були  присутні представники району, міста Миколаєва, Розвадівської та Тростянецької ОТГ. Спершу голова Миколаївської РДА Андрій Кос запропонував внести зміни в розпорядження комісії, оскільки, Тростянецька сільська рада замість голови ОТГ делегувала трьох депутатів. І тут цілком логічно пролунало незадоволення від інших територіальних одиниць, які в комісії представляли лише по одному представнику. Зокрема, міський голова міста Миколаєва Андрій Щебель запропонував внести частину депутатського корпусу міської ради до складу комісії. Проте, голова РДА закликав не акцентувати на цьому уваги та не загострювати ситуацію. Водночас, слід зауважити, що в рамках прямого ефіру на Радіо Розділля, пан Кос коментуючи дану ситуацію зазначив, що попри включення до складу комісії кількох представників від Тростянецької ОТГ, право голосу було надано лише одній особі, яка представляла позицію згаданої громади.

Позиції і пропозиції

Районна влада з 2015 року не змінювала своєї позиції щодо перспективного плану, у якому вбачала  лише дві ОТГ – Миколаївську та Новороздільську. «Якщо люди добровільно об’єдналися, то варто надати можливість попрацювати і показати хто на що спроможний. Я вважаю це не остаточне об’єднання, ми йдемо шляхом інших країн, де було декілька переоб’єднань», – зазначив Андрій Кос.  Очільник Миколаївської РДА також наголосив, що ми живемо в демократичній країні і закликав присутніх висловити свої думки з приводу цієї ситуації.

Ініціативу проявив голова Розвадівської ОТГ Роман Сидор: «Мені було дуже прикро чути, що позиція нашого району – утворити тільки дві громади – Миколаївську і Новороздільську. В колгоспі ми вже були, не може бути громада, де 50 тис. населення. І я вважаю, що позиція районної влади має бути така як і всіх мешканців району: чотири громади і крапка».

Свою позицію висловив заступник голови Миколаївської районної ради Євген Дзюбайло: «Я буду голосувати за дві громади – Миколаївську і Новороздільську з існуючими – Розвадівською і Тростянецькою».

Також свою думку, яка відрізняється від інших, висловив і голова райради Тарас Богданович Зубрицький: «Тростянецька ОТГ вже є в перспективному плані, затверджена Кабміном і сесією обласної ради – я за неї буду голосувати. Далі виключно Новороздільська і Миколаївська. Інакше бути не може. Розвадівська сільська рада не є ОТГ».

На захист Розвадівської громади стали депутати Тростянецької сільської ради і наголосили, що готові підтримати і допомогти. Зокрема, депутат Василь Заєць: «Люди скористалися правом вибору, навіщо тепер їхній вибір ламати?».

Останнім свою думку висловив громадський активіст Мирослав Брегман, як житель Розвадівської ОТГ: «Зараз ваше завдання дати можливість розвиватися Розвадівській громаді. Якщо вона буде не спроможна, якщо вона не буде справлятися, то люди самі скажуть, що хочуть інший формат. Я Вас попрошу бути на стороні людей, а не державницької високої політики».

Вислухавши усі думки та позиції Андрій  Кос поставив на голосування першу пропозицію: дві сільських ОТГ – Тростянецька та Розвадівська і дві міських громади – Миколаївську та Новороздільську на території району. Його пропозицію підтримало 9 членів комісії. Представники громад, тих що вже є в районі, покинули залу засідання з радісним виразом обличчям.

Далі буде…

Попри те, що районна влада відреагувала на думку мешканців і скликала ще раз комісію, в цій історії і надалі залишається багато запитань. Тож, ми впевнені, що це ще не завершення територіальної епопеї.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey