You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Кар’єра футболіста закінчилася, але не закінчилася любов до футболу
Лише актуальні новини

Кар’єра футболіста закінчилася, але не закінчилася любов до футболу

Футбол посідає перше місце у світі за популярністю серед командних видів спорту. Майже у кожній українській родині можна зустріти футболіста чи то аматора, чи професіонала. Якщо говорити про футбол у Тростянецькій ОТГ, то тут він має теж багато прихильників. До прикладу, у селі Стільсько відкрили спеціалізований футбольний клас, де дітей вчать основних навичок володіння футбольним м’ячем. У Тернопіллі й Тростянці є футбольні команди, які представляють громаду на районному рівні, а спортивно-культурний клуб «Демня» бореться за першість у прем’єр-лізі Львівської області.

Проте, сьогодні ми говорити будемо не про здобутки Тростянецької ОТГ у футболі і, навіть, не про футбол як гру, а про людей, які творять цю гру.

Футбол – це люди

Під наш приціл потрапив мешканець села Демня Мар’ян Шевчук, який свого часу закінчив Львівське державне училище фізичної культури і грав за ФК «Карпати». Його любов до футболу важко було не помітити, адже більшість його ідей і проєктів, які він разом з однодумцями втілював у життя, були дотичні до футболу. Це і випуск спортивної газети «Go to the goal», футбольний турнір «The Бальон», ютуб-канал «Скала ТБ», створення футбольної команди, яка представляла Демню у районному кубку з футболу. На прикладі Мар’яна Шевчука можна ще раз переконатися, що для багатьох людей футбол – це спосіб мислення і життя.

Але не варто забувати, що футбол ще й дуже жорстока гра, яка часто змушує людей залишати ігрове поле. Так трапилося з Мар’яном: на одному футбольному матчі він отримав травму ноги і з того часу йому довелося забути про кар’єру великого футболіста. Проте, він вирішив далеко не тікати від улюбленого спорту і у 2012 році, розпочав свій шлях тренера. А з 2018 року своїм футбольним досвідом Мар’ян ділиться із юнаками спортивно-культурного клубу Демня.

Футбол – це постійне самовдосконалення

У футболі немає меж досконалості – завжди є над чим працювати. І це стосується усіх учасників футбольної гри.  Щоб бути попереду потрібно постійно вчитися і розвиватися.

Отож, Мар’ян вирішив вдосконалити свої тренерські навички і цієї весни розпочав навчання в Академії ФК «Шахтар» (Донецьк). Перш ніж потрапити в Академію йому довелося пройти ретельний і довгий відбір. Адже навчатися у провідних футбольних спеціалістів мріють сотні людей. І цього року з понад 800 заявок відібрали 24 фіналісти, які проходять навчання на базі Академії ФК «Шахтар» під Києвом.

Учасники вивчають, як організована футбольна школа, яким чином побудована робота з дітьми різного віку, навчаються планувати тренувальний процес і моделювати кожне заняття. Також проходять практичні сесії на полі, як на теоретичних так і на практичних заняттях фіналісти працюють з кваліфікованими працівниками клубу та Федерації Футболу України. А головним спікером є директор Академії «Шахтар» Хорхе Раффо, який в минулому очолював Академію Барселони.

Процес навчання розділений на декілька модулів. Кожного місяця фіналісти збираються на базі Академії, де проводять декілька днів, проходять один модуль і складають екзамен. Днями Мар’ян повернувся з четвертого такого модуля, де учасників ознайомили та перевірили на вміння робити відеоаналіз тренувального процесу, розбір гри власної команди і команди суперника.

Він зазначив: «Після усіх модулів навчання, пройдених тестів і практичних занять, буде обрано найкращого серед 24-х фіналістів. Переможець проєкту отримає запрошення на роботу в Академію ФК «Шахтар». Коли це буде? Поки невідомо».

Вчитися у престижній футбольній академії й переймати досвід професіоналів – це велике досягнення. Не важливо, який результат буде і хто стане переможцем, адже важливіше – це знання і навички, які кожен отримав і ще отримає під час навчання. А Мар’янові бажаємо успіхів на його тренерському шляху і віримо, що його приклад надихне ще не одну людину розвиватися не лише у футболі, але й в інших сферах свого життя.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey