You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Добровільно-примусове створення ОТГ вже на порозі
Лише актуальні новини

Добровільно-примусове створення ОТГ вже на порозі

У середу, 13 листопада, в сесійній залі Миколаївської районної ради було людно: тут зібралися влада та активні жителі Миколаєва, району і двох сусідніх ОТГ. А все тому, що з робочим візитом завітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський та в.о директора департаменту економічної політики Степан Куйбіда. Тема зустрічі важлива – утворення нових адміністративних одиниць об’єднаних громад, отож усі притихли і уважно слухали доповіді львівських гостей. Проте, коли дійшла черга до запитань, то присутні активізувалися у дискусіях та суперечках.

Скільки ж буде ОТГ на Миколаївщині?

Реформа децентралізації – це болюча тема, яка завжди викликає багато розмов, суперечок та емоцій. Понад дві години тривала розмова з представниками ЛОДА про  адміністративно-територіальний устрій Миколаївського району і все одно у місцевої влади та активістів залишилося багато тривожних запитань без відповіді.

Почнемо з перспективного плану формування територій громад Львівської області, який затверджений відповідним рішенням ЛОДА. У цьому плані на території Миколаївського району зображено дві міські ОТГ: Миколаївська і Новороздільська та дві сільські: Тростянецька і Розвадівська. Слід зауважиити, що 2019 рік – це останній рік своєрідного добровільного бажаючих утворити нову адміністративну одиницю. З 2020 року державні органи запустять механізм примусового об’єднання і перешкодити цьому ніхто не можу. Тому представники ЛОДА зараз активно проводять зустрічі в усіх районах Львівщини, щоб прислухатися до людей і почути їхнє бачення адміністративно-територіального поділу у їхніх місцевостях.

Як зазначив Степан Куйбіда: «Колеги сусідніх країн рекомендували нам не давати можливість об’єднуватися добровільно, а одразу робити це примусову. На жаль, ми бачимо, що по часових рамках реформа децентралізації триває п’ятий рік, але люди й надалі зволікають, тому прийшов час логічно завершувати реформу тепер вже державі».

Василь Лозинський додав: «Ми приїжджаємо на місця, в райони, щоби почути місцеве населення і таким чином сформувати бачення Львівської області щодо подальших кроків. Але якщо люди хочуть приєднатися до тої чи іншої ОТГ або створити власну, то це має бути закріплено не просто їхнім бажанням, але й конкретними показниками економічної спроможності».

Представники ЛОДА наголосили, що вони прислухаються і враховують думку тих громад, які об’єдналися раніше. А ті населені пункти, що зволікають змушують їх втручатися в цей процес.

Попри це вони все одно намагаємося мирним шляхом розв’язати ці питання і просять «тверезим» розумом дивитися на ситуацію, зважити всі «за» і «проти», прорахувати економічні показники, а не керуватися лише емоціями та своїми бажаннями.

Заступник голови районної ради Євген Дзюбайло зазначив: «Я впевнений, що більшість людей в цьому залі підтримують ідею чотирьох ОТГ. В невідомості у нас залишається лише п’ять сіл (Київець, Держів, Березина, Старий Розділ і Гірське), які хочуть входити до одної громади, а перспективний план «малює» їх до іншої». До прикладу, село Держів бачить себе у Миколаївській ОТГ і про це вони не одноразову заявляли, але на перспективному плані їх віднесли до Розвадівської ОТГ. Така сама позиція і Берзинської, Київецької та Роздільської сільських рад, всі вони бачать себе у Миколаївській міській ОТГ і прийняли відповідні рішення.

У голови райради Тараса Зубрицького інше бачення щодо кількості територіальних громад – він вважає, що їх має бути лише три. «Громада в першу чергу має бути для людей, для чого тоді створювати Розвадівську ОТГ, якщо всі послуги жителі цієї громади отримують в Миколаєві?»

Це, зрозуміло, що не сподобалося голові Розвадівської ОТГ Роману Сидору, який став на захист своєї вотчини. «Ніхто не скасовував Закону України «Про співробітництво територіальних громад», чому не можна зробити так, щоб жителів і Миколаївської, і Розвадівської ОТГ обслуговував один ЦНАП».

Василь Созоник, депутат райради закликав чиновників ЛОДА поставити крапку в цьому питанні, бо розмови можуть затягнутися: «Чотири року тому людям дали можливість об’єднатися добровільно, але визнайте, що цього не буде. Порахуйте скільки коштів за ці роки ми витратили на утримання РДА, районної ради, двох ОТГ і решти сільських рад – орієнтовно 50 млн в рік. І ви хочете, щоб люди далі утримували ці бюрократичні машини? Закінчіть нарешті цю реформу. Можливо спершу людям буде боляче, але з часом вони побачать, що в них є влада, яка дбає про них».

 

Стрийський чи Львівський округ?

Окрім, кількості ОТГ на території Миколаївщини представники ЛОДА розповіли і про кількість округів на Львівщині та зазначили, що Миколаївський район буде включено до Стрийського округу. І тут голова районної ради Тарас Зубрицький запротестував. Він зазначив: «1 жовтня 2019 року Миколаївська районна рада прийняла рішення, щоб Миколаївський район прийняли до Львівського округу. Можливо деякі населені пункти і хочуть до Стрийського округу, але більшість людей звикли отримувати послуги, зокрема медичні, у Львові. Тому прошу врахувати нашу думку». А депутат районної ради Роман Бліха поцікавився: «Чиї інтереси ви лобіюєте і «запихаєте» нас до Стрийського округу всупереч нашим бажанням? Багато місцевих жителів працюють у Львові, багато питань простіше вирішити у Львові, транспортне сполучення у нас теж краще зі Львовом. Чому нас ігнорують?». Проте, представники ЛОДА наголосили, що таке рішення – це питання здорового глузду і «золота» середина між бажаннями і можливостями. Звичайні люди не відчують різниці в якому окрузі вони будуть знаходитися, бо більшість соціальних і адміністративних послуг будуть надаватися в ОТГ. Округ це буде виключно спілкування і співпраця державних службовців із службовцями.

Такий стан речей вчергове обурив голову Розвадівської ОТГ Роман Сидор, який висловився проти бачення Миколаївської районної ради: «Коли районна рада обговорювала це питання ні мене, ні голову Тростянецької ОТГ не питали куди має рухатися район. Я за те, щоб нас приєднали до Стрийського округу». Однак, представники Розвадівської ОТГ єдині, хто підтримав ідею свого голови, решта з присутніх у залі виступили за приєднання до Львівського округу.

Підсумки зустрічі

Говорили, обговорювали, але так і не отримали конкретних відповідей. Спокійно працювати і розвиватися далі в Миколаївському районі може поки лише Тростянецька ОТГ, до неї претензій немає. А всі інші населені пункти змушені жити в невідомості. Чи прислухається ЛОДА до думки мешканців Миколаївщини нам теж невідомо? Тому доводиться вмикати режим «очікування».

Мар’яна Карлицька

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey