You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / «Джура»- це патріотичне виховання та лідерські навички.
Лише актуальні новини

«Джура»- це патріотичне виховання та лідерські навички.

Традиційно, третій рік поспіль, у Миколаївському районі проводять районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка спрямована на формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчого виховання та лідерських навичок молоді.  Цього року масштабна молодіжна гра відбулася 17-18 травня в урочищі «Яворове», що на території села Велика Воля (Тростянецької об’єднаної громади).

«Джура» об’єднуєСвітлина Стільського НВК

Впродовж двох днів урочище «Яворове» перетворилося  на епіцентр активного дозвілля молоді шкільного віку.  Тут лунав щирий сміх, дружні емоції та патріотичні пісні. Сюди з’їхалися 112 учнів із 14 закладів освіти району: «Сіроманці» Березинської ЗОШ, «Гайдамаки» Миколаївської гімназії, «Дністровські козаки» Миколаївського НВК, «Пульс» Миколаївської ЗОШ №1, «Бджілка» Рудниківського НВК, «Побратими» ОНЗ Більченський НВК, «Нащадки козаків» Гірський НВК, «Молода січ» Раделицького НВК, «Отамани» Новосілк-Опарської ЗОШ, «Серце патріота» Київецького НВК, «Західний вітер» Колодрубівської ЗОШ, «Козаки» Дроговизького НВК, «Чорні пантери» Миколаївського БДЮТу та другий рік поспіль зголосилася команда із Тростянецької ОТГ «Галицька січ», яку представляли учні Стільського НВК.

На учасників  військово-патріотичної гри чекала насичена програма: стройова підготовка,  козацькі перегони, дужання (перетягування канату), «Кращий кашовар», стрільба з пневматичної зброї, відун (краєзнавча вікторина), змагання з надання першої долікарської допомоги, подолання смуги перешкод, представлення творчо-мистецького завдання рою «Слава героям».

Варто зазначити, що значну частину роботи під час проведення змагань на себе взяла станиця Миколаїв НСОУ «Пласт» та її станичний Микола Гнатів, а також голова Станичної ради Миколаївського пласту Богдан Іваницький. Також  радо допомагали: гурток спортивного туризму Миколаївського БДЮТ та його керівник Богдан Дубик; офіцери Миколаївського районного військового комісаріату. «Миколаївська Народна Самооборона» не лише відповідала за те, щоб молодь була сита смачною їжею, приготовленою в польових умовах, а й допомогла провести два конкурси – «Кращий кашовар» та перша долікарська допомога.

Велику кількість зацікавлених дітей зібрали навколо себе рятівники 19 ДПРЧ міста Миколаєва, які провели майстер-клас з гасіння пожежі та провели бесіду.  А комбати батальйону «Айдар» познайомили учасників із сучасною зброєю, і провели майстер-клас по розбиранню і збиранню зброї.

За три роки змагань, що проводяться на теренах Миколаївського району учасники здружилися і відкриття гри було більш схоже на зустріч добрих друзів, ніж на боротьбу за першість. Щирі розмови, гра на гітарі та ватра – незмінні атрибути зустрічі. І все-таки, члени журі спостерігали і оцінювали всі етапи гри. За підсумками всіх змагань переможцем третій рік поспіль став рій «Нащадки козаків» Гірського НВК, який і поїде 10-15 червня на Яворівський полігон, представляти Миколаївський район на обласному етапі «Джури». Друге місце за підсумками усіх конкурсів здобув рій «Західний вітер» Колодрубівська ЗОШ, а третє – «Сіроманці» Березинська ЗОШ.

Коментарі учасників                                                                              

Євгенія Кушнір, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Миколаївської РДА поділилася з редакцією враженнями: «Цього року було простіше в організаційних питаннях. Бо всі ті, що допомагали нам минулого року, радо зголосились допомогти і цього. Ми задоволені, тим як все пройшло, але не хочемо зупинятися на досягнутому, будемо вдосконалюватися».

Андрій Затварніцький, представник рою «Сіроманці» Березинської ЗОШ: «Другий рік поспіль рій «Сіроманці» взяв участь в проведенні військово-патріотичної гри «Джура» серед шкіл Миколаївського району, і вже можемо похвалитися призовими місцями в різних етапах гри, а також третім місцем в загальному заліку. Але грамота, місця, медалі, кубки – це все менш важливе, ніж ті емоції, які отримують учасники. Романтика похідного життя, ватра, пісні під гітару, власноруч зварений козацький куліш, нові знайомства, перемога над собою і суперниками , ось що нас вабить».

Микола Гнатів, станичний станиці «Миколаїв» НСОУ «Пласт»: «Вже втретє ми проводимо «Джуру2 в природніх умовах завдання гри – національно-патріотичне виховання молоді. Програма у нас як завжди доволі насичена. Усі судді гри незалежні та неупереджені».

Від себе додам, що потрапивши вперше на цей захід, я ще й встигла побувати у складі журі і оцінити творчо-мистецьке завдання «Слава героям». З перших етапів одразу стало зрозуміло, хто як готувався до цієї гри і хто приїхав за перемогою. Та яка б не була  благородна кінцева мета «Джури»,  добре вже є те, що  життя на природі на  два дні відсторонило молодь від світу гаджетів і нових технологій, подарувавши радість живого спілкування, щирі емоції та незабутні враження.

Мар’яна Карлицька 

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey