You cannot copy content of this page
П’ятниця . Лютий . 28 , 2020
Головна / Всі новини / Існують чи ні законні підстави ліквідувати Розвадівську і Тростянецьку ОТГ?
Лише актуальні новини

Існують чи ні законні підстави ліквідувати Розвадівську і Тростянецьку ОТГ?

У минулому номері газети я вже писали про рішення районної комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Миколаївському районі – створення на території Миколаївського району двох спроможних об’єднаних територіальних громад – Миколаївської та Новороздільської. Проте ця тема так обурила місцевих жителів, що наша редакція запросила за один стіл представників двох громад: Тростянецької й Розвадівської, а також міста Миколаєва і провела дискусію.

В громадському прес-центрі «Діалог», який працює на базі редакції «Миколаївських Вістей» ми зібрали представників трьох сторін цього питання, думку яких влада Миколаївського району вирішила не враховувати при прийняті такого важливого і масштабного рішення. Тростянецьку ОТГ представляв депутат від села Заклад Ігор Соснило, Розвадівську ОТГ – керівник ГО «Наша громада» Мирослав Брегман, а місто Миколаїв – міський голова Андрій Щебель.

Ліквідація ОТГ – це не в компетенції районної влади

Районна влада має працювати, проводити комісії і розглядати різні варіанти щодо об’єднання тих чи інших громад. Але у Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» є низка принципів за якими має відбуватися цей процес: гласність, законність, конституційність, відкритість і прозорість. Оскільки, комісія збиралася без представників тих громад про які йшла мова, то постає ряд риторичних запитань, а також такі дії райради наштовхують до роздумів щодо етичності дій посадовців. Та й взагалі, як зазначив Мирослав Брегман: «Немає жодного механізму ліквідації створених ОТГ на законодавчому рівні. Тому не варто хвилюватися, тим більше, що це не в компетенції районної влади».

Андрій Щебель теж вважає, що немає підстав для паніки: «У сільських радах і громадах рішення про об’єднання приймалися сесійно і ніхто їх не оскаржував».

Яка фінансова спроможність Тростянецька та Розвадівська ОТГ?

Без конкретних цифр можна побачити як змінилися села територіальних громад – достатньо лише проїхатися і подивитися. Громади створилися в першу чергу для людей, а не лише заради фінансової вигоди. Звичайно, що працювати є над чим, до прикладу, потрібно оптимізувати деякі послуги, але говорити про економічну неспроможність не варто. Для прикладу Ігор Соснило як житель села Заклад розповів про конкретні зміни у своєму населеному пункті: «Провели освітлення вулиць, частково відремонтували дороги і тротуари, облаштували дитячий і спортивний майданчики, закінчили ремонт у народному домі і так далі. А якщо говорити на рівні ОТГ, то зроблено багато, а ще більше є в планах».

Мирослав Брегман теж розповів про позитивні зміни у Розвадівській ОТГ: «В громади все прекрасно, дуже гарна комунікація між усіма селами, що об’єдналися. Ми робимо позитивні кроки для розвитку: прийнято статут, розроблена стратегія розвитку, реалізовується громадський бюджет. У нас є одна проблема – наша громада не внесена в перспективний план формування громад у Львівській області, але ми над цим працюємо і впевнені, що це лише питання часу. Бо не можуть не враховувати думку 10 тис. населення, позитивні зміни і добрі показники бюджету».

Представник як одної громади, так і іншої вважають, що влада Миколаївського району мала б думати як співпрацювати з створеними громадами і разом розвиватися. Але, якщо вони хочуть об’єднатися, то потрібно йти до людей і переконувати їх, що в Миколаївській ОТГ їм буде краще.

Чи буде створена Миколаївська ОТГ?         

Ще коли відбувався процес утворення Тростянецької ОТГ  Миколаївська міська рада ініціювала створення ОТГ і надсилала навколишнім селам запрошення з пропозицією об’єднатися і створити Миколаївську громаду. Тоді вона отримала відповіді лише від дальніх сіл, а згідно з Законом України «Про добровільне об’єднання громад» кожен населений пункт в громаді має безпосередньо межувати територіально. Тоді ще й з юридичної точки в міській раді неправильно прийняли рішення.

Миколаївська міська рада розпочала все з початку.  Окрім, цього створили робочу групу, яка працює в цьому напрямку і веде переговори з сусідніми сільськими радами. Голова Миколаєва Андрій Щебель впевнено зауважив: «Я вважаю, що процес створення Миколаївської ОТГ незворотній, він відбудеться так чи інакше».

Варто, зауважити, що утворення Миколаївської ОТГ вже не буде залежати від того чи приймуть сільські ради рішення чи ні. У 2020 році чергові місцеві вибори повинні пройти на основі нового територіально-адміністративного устрою. А це означає, що громади, які не встигнуть об’єднатися добровільно, будуть об’єднані згідно із законом.

Від самого початку реформа децентралізації викликала багато обговорень і різних думок. Хтось проявив ініціативу і об’єднався, а у когось були застереження. Однак, на прикладі двох створених ОТГ у Миколаївському районі, ми бачимо позитивні зміни і нові можливості для місцевих жителів. Гості прес-центру «Діалог» і представники цих громад вказали на конкретні зміни, а також наголосили, що причин для паніки немає – громади надалі будуть функціонувати і розвиватися.

Можливо ви шукали ці матеріали

Роль акцизного податку у бюджеті Тростянецької ОТГ

Акцизний податок для багатьох громад – це не лише додатковий дохід до місцевого бюджету, а …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Jordan Evans Authentic Jersey